Neden Balon Sanatı

 

Dünya’da  ” Balon Katlama Sanatı ” Adı verilen ” Ballon Art ”  Sosis Balon diye bildiğimiz ,  ince uzun balonları katlayarak  hayallerin sınırlarını zorlayıp,  aklınıza gelebilecek hemen hemen her türlü figürü ve objeyi yapabileceğiniz bir sanat dalıdır. 

“ Ballon Art “  Çocukların Fiziksel ve Zihinsel  Gelişimi’ni El Manipülasyonun Gelişimi,  Üç Boyutlu Düşünme Becerisi’nin artışı ,  El ve Göz Koordinasyonu’nun Gelişimini, Konsantrasyon artışını, odaklanma kabiliyetini, dolayısıyla Psikomotor Becerilerinin  artışını sağlar.

Yetişkinlerde Eğlence’nin Yanı Sıra Estetik Duygusu’nun artışı, El Manipülasyonu gelişimi, Motivasyon ve Özgüven Artışı sağlar, aynı zamanda balon katlamak çok iyi bir Terapidir.

balon’u yapan ve seyreden arasında çok hızlı bağ kurarak tüm ön yargıları bir anda ortadan kaldırır. sosyal ortamların en sempatik araçlarından biridir. aynı zamanda ekonomik ve etkileyici bir hediyedir. sempatik eğlence aracı deyince ilk akla gelen materyal balondur.

” Ballon Art ” Vizyonu olan bir sanattır, bu sanatı öğrenip geliştiren kişiler yaptıkları ile hem saygınlık hem de ciddi gelir elde edebilirler.